2 Mart 2017 Perşembe

Her şeyin sahtesi!

Bazı günler insanlara güvenmek istersiniz. Bazı günler sırtınızı dayayacak bir duvar ararsınız fakat asla bulamazsınız. 
Dost dediğiniz insanlar çoktan sizi yok sayıp gitmişlerdir, çoktan siz ağlarken aradığınız zaman açmamayı adet edinmişlerdir.
Vefanın artık semt adı olduğunu o zaman anlarsınız… Şu hayatta telefon rehberinizde kayıtlı kaç numara olursa olsun yine de kendi kendinize yetmeniz gerektiğini o zaman anlarsınız… Ondan sonra büyürsünüz zaten, en ufacık bir acıya tek başınıza göğüs gerdikten sonra başka kimseye ihtiyacınız kalmadığına emin olursunuz. Ağlarken birilerini aramayı bırakır, sıkıldığınız da kahvenize kitabınıza sarılmayı öğrenirsiniz. Hayatınızda olan insanlar eski tadı vermezler size, ne muhabbetler eskisi gibi zevk verir ne de sevişmeler. Çünkü artık hepsinin saniyelik zevkler verdiğini öğrenmişsinizdir. Bu sebepten olacak ki hepsini bir kenara koyar kendinizi aramaya başlarsınız. Derinlere daha da derinlere indikçe insanların ikiyüzlülüklerine şaşırır kalırsınız. Önce mideniz bulanacak ama bir şekilde onlarla yaşamaya da alışıyor insan, mecbur kalınca alışamadığımız hiçbir şey olmuyor. Sesinizi kısıyor, söyledikleri yalanlara gülüp geçiyor bir daha da aramıyorsunuz… Onlar ne mi yapıyor? Suçu sizin aramamanıza atıp hayatlarındaki sahteliklere aldırmamaya devam ediyor. 
En zoru da bir değişim içine girdiyseniz o insanların size eski halinizi ısrarla dayatmasıdır! Bir inattır tuttururlar “sen değişemezsin” diye. Teker teker giderler hayatınızdan o zaman da “ sen çok değiştin” derler. Ee, ben en başında söylemiştim değişeceğimi şimdi ne oldu? Büyümemek elimizde olsa belki de büyümezdik. Belki hep küçük kalır en büyük sorunumuzun alamadığımız oyuncak, kıyafet veya yiyemediğimiz yemek olmasına üzülürdük. 
Kendinizi ararken olmaktan korktuğunuz yere geldiğiniz zaman hayatınıza birini almak istiyorsunuz, biri olsun bana yeniden güvenmeyi, sevmeyi, inanmayı öğretsin diyorsunuz ama o biri hiç gelmiyor! Çünkü artık ne eski aşklar ne eski insani duygular kaldı.
 Biz her şeyin sahtesine kaldık!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder