15 Ocak 2017 Pazar

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir!

-Çok garip. 
+Ne?
-Hayat diyorum, çok garip.
Sayısız kaderimiz sayısız yolumuz var. Biz insanlar özenle bizi zora sokabilecek şeyleri seçiyoruz. Kararlarımızdan ne mutsuzluk duyuyoruz ne de pişmanlık fakat hep zor yoldan yürüyoruz. Hayat garip çünkü biliyorsun ki bu dünya sen mutsuz ol diye inşaa edilmedi ama yine de içinde bir sızı var hep... 
Düşünüp işin içinden çıkılmayan zamanlar olur ya boşverin, düşünmeyin. Düşündüğünüz zaman o şeyi çözemezsiniz. Hatta düşündüğünüz şeyin size gelmesi zorlaşır. Bırakın. Serbest bırakın ve ne kadar rahatlayacağınızı görün. Düşünceleriniz bugün sizi mutsuz eden tek şey. Mutsuzluklarınızın mimarı tamamen bakış açınız. 
Bu kadar ufacık şeyden mutlu olunur mu demeyin çünkü size ufak gelen mutluluklarınız başka birinin en büyük mutluluğu, bunu asla unutmayın. Her zaman hayatınızda sizi küçük şeylerle mutlu edebilecek insanlar barındırın, mutsuz edecek değil. 
En önemlisi de ne biliyor musunuz? Kendiniz için yaşayın. Kendi mutluluğunuz için yaşayın. Ancak o zaman yaşadığınızı gerçekten hissedebilirsiniz. 
Son bir şey daha, vazgeçmek istediğiniz an vazgeçin. Yeni bir şeye başlamaktan korkmayın. Çünkü yeni şey size heyecanlı geliyorsa zaten artık yenisi daha önemlidir sizin için. Cesur olun. Hayatı cesur olmadan yaşamak çok zor. Kararlarınızı değiştirmeniz en güzel şey çünkü asla  kararınızı değiştirdiğinizde mutsuz olma ihtimaliniz mutlu olma ihtimalinizden fazla değil. Dedim ya bakış açısı tamamen. Yaşamadan bilemeyeceğiniz şeyler için sürekli bunu yaparsam üzülürüm demiyor musunuz? Demekten vazgeçtiğiniz an da asıl mutluluğu yakalayacaksınız, içinizden gelen sese her daim kulak verin. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder