5 Ocak 2017 Perşembe

İnsanlık ölüyor!

 Şu an en önemlisi insanlık ölüyor. Terör yüzünden kaybettiğimiz insanlar için üzülüyorum ama arkalarından yapılan yorumları gördükçe insanlığımızdan utanıyorum. Hiç sevmem böyle şeyleri uzun uzadıya yazmayı ama artık ne kendi çevremde konuşmak yeterli geliyor ne de susmaya gönlüm el veriyor. 

B ı k t ı m. 

Sürekli her terör olayından sonra çıkıp 'kınıyoruz' demeniz bir işe yaramıyor. 

Sürekli olarak kaybettiğimiz insanlara üzülmemiz de bir işe yaramıyor. 

Alışan insanlar var artık bunlara.

Ben alışamıyorum. Alışmayacağım.

 Resmen artık 1 saniye önce gördüğümüz insanı 1saniye sonra görememe riskimiz %99 daha fazla. %1lik kısımda kaderin olsun. Uzun zamandır acısıyla tatlısıyla bir saniye sonram yokmuş gibi yaşıyorum ama artık bunu daha fazla uygulamam gerek biliyorum. 

Artık insanlar yemiş içmiş dinsizmiş bırakın! İnsan ölüyor insan! Ölümün dini, dili, ırkı, rengi mi olurmuş! Hepimizin gideceği yer toprak olmasına rağmen acı çekerek ölüyor insan! Bu öyle alıştık denecek aman bize ne denecek bir şey değil. Hepimiz hayatımızı yaşıyoruz ama inanın hep bir yanım buruk. Kendimi uzaklara dalmış acaba ölmeden önce yapacaklarımı hızlandırmam gerek mi derken buluyorum artık. Çünkü yaşam güvencem yok! O çok severek eğlendiğim Reina'da olan olaydan gördüğüm fotoğraflar, insanlardan dinlediğim şeyler artık bana kendimi güvende hissetmemem gerektiğini daha fazla hissettiriyor. 

 Yarın yokmuşcasına yaşayın! Çünkü zaten gerçekten var mı bilen yok! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder