4 Kasım 2017 Cumartesi

Ah O Tabular!

İnsanların belli tabuları vardır. Kolay kolay yıkamazsınız. Bir tabularını yıkmak için onlara yeni tabular göstermelisiniz.

Her zaman söylerim fkirlerimin kölesi değilim sahibiyim, değiştirmem çok normal diye fakat olayın bütününe baktığımız zaman değişimin asla bitmeyeceğini görürüz. Bugün aldığım karardan yarın vazgeçmem hep kendime yeni bir şeyler katmamdan kaynaklıdır. Bugün çıkıp bir şey bilmediğimi, kendisinin en bilgili en zeki insan olduğunu iddia eden insanlara gülüp geçerim. Çünkü 100 seneni de Dünya üzerinde geçirsen her şeyi bilmen mümkün olamaz. Bilmediğim şeyler konusunda ahkam kesmeyi sevmem. Fakat bildiğim bir şeyi de savunmadan geçemem. İnsanlar, öyle günler geçerirler ki egoist olmadıklarını söyleseler dahi en büyük egoist olarak görünürler. Bazen bazı kalıplardan kaçarken onlara yakalandıklarını fark etmezler. Herkesin doğrusu kendine doğru da hiç dönüp benim doğrum neden başkalarına yanlış demezler. 

Benim tek istediğim; inandığınız şeylerin doğruluğunu sorgularken “bana doğru gelen şey başkasına doğru gelmek zorunda değil, sonuçta benim kendi hür kararım ama neden ona doğru gelmiyor?” Diye bakmanız. Bu açıdan baktığınız zaman ortaya çıkacak olan yeni fikirlere inanamayacaksınız. 

Hadi, iyi bakın kendinize!

Bol bol düşünün!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder